Categories
Новости

Словник дрифтера-початківця

Диференціал підвищеного тертя (Limited slip differential, LSD) – осьовий привід, який дозволяє передавати енергію колесу при найбільшому зчепленні з дорогою. Схожий на диференціал підвищеного тертя, відомий під назвою “post traction”, який дозволяє обом провідним колесам блокуватися і обертатися в той же час.

Дрифт – у багатьох статтях пишуть, що “дрифт це керований занос автомобіля при зриві задньої осі коліс” або “дрифтинг це вид автоспорту, метою якого є проходження траси в стані безперервного керованого замету”. Але насправді дрифт — це щось більше. Дрифт – це культура, стиль життя, в якомусь сенсі спорт, для деяких сенс життя, загалом це комплексне поняття і нехай кожен визначить його сам собі. Тільки не варто називати дріфтом виляння задом на передньому приводі мокрою дорогою, одноколісні знесення на відкритому диференціалі, снігові покотушки та пончики на парковках супермаркетів із затиснутим ручником.

Дріфт-бокс – прилад, який встановлюється в автомобілі, за даними GPS вимірює кут і швидкість автомобіля.

Занос (Drift) — навмисне викликання перевищення меж зчеплення покришок з дорогою, що проявляється у бічному ковзанні, що призводить до умови надмірної повертаності автомобіля.

Зіптай (Zipties) – це пластикові хомутики, які продаються в господарських магазинах. Ними можна відірваний бампер прикріпити, або тріснуте обважування заштопати, або під капотом трубки підтиснути. Бувають різні кольори.

Надмірна обертованість (Over steer) — Надмірне обертання машини при повороті. Це може спричинити стан, за якого машина знаходиться на межі вильоту з траси.

Ідеальний дрифт (Backward entry (side breaking drift) – прийом, коли відбувається зрив задньої осі в замет, і задня частина автомобіля «обганяє» передню, при цьому досягається величезний кут замету. Зазвичай backward’и виконуються на дуже великій швидкості входу, в основному таку техніку можна побачити у D1GP.

Кільце (Donut) – Водій дозволяє заднім колесам машини палити гуму, змушуючи машину обертатися навколо передніх коліс.

Клач-кік (Clutch Kick) – Це технологія “відправлення” автомобіля на замет. Занесення здійснюється за рахунок зчеплення: його необхідно вичавити на стадії наближення автомобіля до повороту або на початку ковзання, потім зчеплення потрібно різко кинути, це забезпечить ривок приводу, що порушить зчеплення з дорогою задніх коліс.

Кліпінг-поінт (точка зрізання) – Це контрольна точка на трасі, що вказує пілоту найточніше проходження траєкторії, з точки зору будівельника траси. Пілот має проїхати трасу максимально близько до кліпінг-поінтів. Кліпінг-поїнти бувають внутрішні та зовнішні.

Лошара – дрифтер, що опустився за підсумками етапу в турнірній таблиці хоча б на одну сходинку вниз. Безневинне прізвисько, що показує поточне положення дрифтера у рейтингу чемпіонату. Зазвичай супроводжується ще й наклейкою на авто: “Я пр…л тому, що я Лошара”. Наклейка знімалася з машини відразу після чергової перемоги дрифтера.

Марсель (Marseille) – Денис Трусов. Вважається “батьком” дрифту в Росії, менеджер проекту “Формула Дріфт”.

Маятникове ковзання (Choku-dori) – Занесення з боку в бік, що гойдається, зазвичай використовується на прямих ділянках треку.

“Хлопчик-молодець” – заохочувальне позначення дрифтера, що поліпшив своє становище в турнірній таблиці (що піднявся в таблиці хоча б на один щабель вгору). Цей вислів з’явився в 2008 році в таблицях чемпіонату Формула Дріфт з легкої руки самих дрифтерів.

Недостаточная поворачиваемость (Under steer) — потеря сцепления с дорогой передними колесами, вызванная чрезмерной скоростью по отношению к углу поворота, в итоге машину выносит наружу поворота.

Парний дрифт – вид змагань у дрифтингу, коли дві машини проходять трасу одночасно. Як правило, проходять за правилами «лідер-переслідувач», коли одна машина їде попереду (лідер) і її метою є відірватися від переслідувача, а переслідувачу потрібно або обігнати лідера або придушити відстань між ними. Кожен гонщик протягом двох заїздів є і лідером, і переслідувачем.

Пончик (Donut) – Водій палить гуму на задніх колесах, змушуючи машину обертатися навколо передніх коліс.

Протидія виведення автомобіля (Counter steer) — Коригуюче керування кермом, що використовується для балансування та підтримки умови надмірної повертаності. (Повертання керма в напрямку, зворотному повороті, коли машина досягає надмірної повертаності)

Прийом “П’ятка-шкарпетка” (Heel-toe shifting) – Техніка, при якій зчеплення натискається лівою ногою, тоді як права нога натискає на гальмо носком, а п’ята натискає на педаль газу для того, щоб збільшити кількість обертів двигуна перед тим, як включити знижувальну передачу. Ця техніка дозволяє виконувати плавне включення понижувальної передачі на гальмуванні без струсу машини, що дозволяє викликати занесення автомобіля через перерозподіл маси на передню вісь.

Прийом “П’ятка-шкарпетка” (Heel-toe shifting) – Техніка, при якій зчеплення натискається лівою ногою, тоді як права нога натискає на гальмо носком, а п’ята натискає на педаль газу для того, щоб збільшити кількість обертів двигуна перед тим, як включити знижувальну передачу. Ця техніка дозволяє виконувати плавне включення понижувальної передачі на гальмуванні без струсу машини, що дозволяє викликати занесення автомобіля через перерозподіл маси на передню вісь.

Розгойдування (або “Хлист”) Занос, за допомогою якого проходяться S-подібні повороти (шикани). Коли занесення в один бік є підготовкою для повороту в інший

Силовий замет (Powerslide) — Американський гоночний термін, який зазвичай використовується для позначення використання надмірної потужності для того, щоб викликати втрату зчеплення з дорогою, що веде до занесення.

Сільвія (Silvia) – Японська версія моделі Nissan 200sx/240sx. Найчастіше використовується з двигуном SR20DET, з турбонаддувом та проміжним охолоджувачем. Найбільш популярний у всьому світі автомобіль для дрифтингу. Здобув свою популярність завдяки початковій схильності до дрифту і високої доступності тюнінгу.

Тоги – звивисті гірські дороги. У Японії ці дороги використовують місцеві дрифтери для тренувань.

Формула Дрифт

1. чемпіонат з дрифту. Проводиться з 2007 року. 2. Проект продюсерського центру “KT-Production”, що включає чемпіонат “Формула Дрифт”, телевізійне шоу, фестиваль та інші елементи молодіжного руху. 3. Одноіменний чемпіонат з дрифту в Америці.

Цілуючий стіну (Kiss The Wall) – це можна назвати “дрифт-трюком” коли пілот ковзає дуже близько до відбійника, а іноді й легенько чіпляє його заднім бампером.

Шикана — послідовність тісних поворотів, що звиваються (зазвичай у формі літери S) на дорозі, яка використовується в автоперегонах і на міських вулицях для навмисного уповільнення автомобілів. Зазвичай вони розташовуються наприкінці довгих прямих ділянок, тому є найкращими місцями для обгонів у сучасних гонках

Фуридаши (FURIDASHI) — начало дрифта, агресивный вход в занос

Фурікаєші (FURIKAESHI) – зміна напрямку занесення, перекладка

Тансо (ТANSO) – одиночний, кваліфікаційний заїзд, обов’язкова частина змагань, у якій визначаються учасники, допущені до фінальної частини змагань.

Цуїсо (TSUISO) – парні заїзди, обов’язкова частина змагань, що проходить за «олімпійською» системою, де визначаються переможець і призери змагань.

Атуй (ATOOI) — автомобіль, що йде другим у TSUISO

Сенко (SENKO) — автомобиль идущий первым в TSUISO

Анікуя (ANIKUYA) – досягнення максимальної оцінки заїзду 100 балів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Последние записи