Categories
Новости

Основні прийоми та техніки дрифту

Техніки, наведені нижче, є базовими і здебільшого розвчити їх цілком реально на обгородженому майданчику, де немає сторонніх людей та автомобілів.

Техніки, наведені нижче, є базовими і здебільшого розвчити їх цілком реально на обгородженому майданчику, де немає сторонніх людей та автомобілів. Однак, перш ніж вивчати їх, слід, як мінімум, пройти курси контраварійного водіння, інакше перше ж замет може закінчитися дуже плачевно. Особливо якщо водій не вміє виводити машину з небезпечного ковзання.

 • Braking Drift – дрифт з гальмуванням виконується перед безпосереднім входженням у поворот чи згинання траси. За рахунок гальмування вага автомобіля переноситься на передню вісь, що дозволяє розвантажити задню. Відповідно, вона більш плавно і швидко зривається в замет через зменшення зчеплення в плямі контакту колеса з дорожнім полотном.
 • Swaying Drift – цей вид повільного дрифту виконується за рахунок розгойдування задньої осі машини щодо вектора напрямку руху. Може виконуватись на невеликій швидкості. Зразковий аналог Swaying Drift – циклічний занос, який іноді трапляється зі звичайним водієм задньопривідної машини на зледенілій трасі.
 • Clutch Kick – така техніка дозволяє створити ковзання за рахунок різкого кидка зчеплення. Виконується або під час повороту, щоб скоригувати траєкторію та збільшити кут атаки, або перед поворотом треку. Різко відпущена педаль зчеплення створить надмірну потужність на задній осі, яка від такого прийому зірветься на замет.
 • Dirt Drop Drift – виведення задніх коліс за межі треку на грязьову (або ґрунтову) узбіччя. Робиться як для підтримки занесення, так і для введення машини в занос перед поворотом.
 • Handbrake Drift – проводиться зрив осі за рахунок короткострокового блокування ручним гальмом (з вимкненим зчепленням, щоб уникнути зупинки двигуна). Ковзання вирівнюється газом і зчепленням з активним рулюванням.
 • Feint Drift – різке прискорення до зовнішньої сторони повороту, однак, при вході в сам поворот кермом задається протилежний напрямок (аналогічний напрямку повороту).
 • Heel Toe Shifting – зрив автомобіля в занос за допомогою цієї техніки відбувається завдяки можливості натискання педалі гальма та педалі газу одночасно однією ногою. Припустимо, п’ята керує гальмом, а шкарпетка – газом.
 • Jump Drift – колесо з боку внутрішнього радіусу повороту наїжджає на нерівність, бордюр та зриває машину на замет. Такий тип дріфту поширений на спеціалізованих змаганнях.
 • Kansei Drift – у цьому випадку техніка передбачає скидання газу, що призводить до розвантаження і, відповідно, занесення задньої осі машини. Різке збільшення потужності (гад у підлогу) призводить до її остаточного зриву в замет, який регулюється кермом.
 • Long Slide Drift – на великій швидкості автомобіль ковзає у напрямку до повороту, де за допомогою ручника водій збільшує кут атаки і, продовжуючи ковзання, входить у поворот.
 • Power Over – найбільш поширений тип дрифту, особливо у водіїв-початківців. Виробляється за рахунок збільшення потужності педаллю газу під час входження в поворот з відповідним поворотом керма.

Shift Lock Drift – включення сцепления, перехід на низьку передачу і різке скидання педалі призводить до зриву ведучої пари коліс. Практикується як на прямой, так і після виходу з повороту при відновленні сцепления колеса ведучої осі з дорогою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Последние записи