Чи справді потрібні такі зміни у правилах змагань з дрифту?

28 лютого на сайті SpeedHunters.com з’явилася стаття про зміни правил в Irish Amateur Drift Championship та British Drift Championship.

Я люблю дрифт, і все що спорт дав мені — неідеально.

По факту, я вважаю, що це один із «найсумніших» для глядачів видів автоспорту і я сумніваюся, що я єдиний хто так думає. За фактом сама процедура між заїздами «вбиває» цей вид спорту для багатьох людей. За фактом, бюджети, які вкладають люди у свої дрифт-проекти, стали дуже високими, і я вже забув той час, коли якийсь «бродяга» міг скласти конкуренцію пілотам з величезним бюджетом, незважаючи на те, яка у них різниця в потужності або в фінансові можливості.

Це не єдина проблема в дріфті, але є один організатор, який спробує її вирішити. І на його думку, ця проблема вирішується не так вже й складно. Усього кілька змін у правилах.

David Egan – головна особа Irish Amateur Drift Championship, і British Drift Championship. Він не дрифтер, але він був одним з тих, хто раніше описував дріфт не як спорт, а як розвагу. Для сезону 2017 він підготував низку змін у правилах, які зможуть вирішити не лише проблеми, описані вище, але й багато інших. Він зі своєю командою суддів, відправив ці зміни на розгляд до IADC (Irish Amateur Drift Championship), який проходить у зимовий період і отримав саме той результат, який очікував побачити.

«У нас занадто багато перерв між заїздами, і ми даремно витрачаємо час глядачів. Цього року ми проводили змагання у формі топ-32 і це займало у нас понад 3 години. Але з цих 3-х годин реальні дії відбувалися лише годину. Ми не можемо змушувати людей сидіти 2 години та чекати якихось змін на трасі. Потрібно щось міняти!»

І зміни будуть.

Правила, які стосуються потужності 

У 2017 році пілоти, які приїхали на стартову лінію, не можуть поміняти комплект шин до визначення переможця за підсумками заїздів. Вони повинні закінчити всі заїзди, включаючи додаткові заїзди (ОМТ) на одному комплекті покришок. Якщо пілот повністю стер або проколов колесо, у нього буде 5 хвилин, щоб їх замінити. Інакше він оголошується таким, що програв.

Правило One More Run (не путайте с One More Time)

Тепер правило One More Time офіційно у минулому. Тепер кожен заїзд індивідуально оцінюється; кожен суддя виставляє оцінки 10-0, 7-3, 5-5 тощо (дуже схоже на D1GP — ред.) і результат кожного заїзду показуватиметься глядачам на спеціально відведеному для цього екрані та на прямій трансляції в інтернеті. Судді обґрунтують свої рішення та після цього заїзд переоцінці не підлягає. Той самий процес піде і після другого заїзду. Якщо результат після двох заїздів — нічия, пілотам буде призначено ще одного заїзду (ОМР), де пілот, який кваліфікувався вище за свого суперника, може обирати на якій позиції він їхатиме (переслідувач або ведучий). І вже після цього заїзду, судді мають назвати переможця. Наприклад, якщо Jack Shanahan вирішить бути лідером у заїзді проти Mike Fitzgerald, рішення з приводу того, хто переміг буде робитися відразу після заїзду. Не буде більше додаткового заїзду, де Mike Fitzgerald лідируватиме проти Jack Shanahan.

У ВМР може бути рахунки 5-5 , у разі повинен бути визначений переможець. Більше не буде «улюбленців» суддів.

Правило «п’яти хвилин»

З цього моменту, у пілота буде лише одна можливість взяти паузу за п’ять хвилин на усунення якихось неполадок. Але, якщо він використовує цю можливість, його бали за підсумками етапу будуть знижені. Так само, цю паузу можна буде взяти, тільки після того як ви перетнете фінішну межу першого заїзду. Більше ніяких замінок на стартовій лінії бути не може. Якщо ви все ж таки захочете взяти цю паузу вже перебуваючи на стартовій межі – ви програєте цей заїзд.

Правило фальш-старту

Тепер пілоти стартуватимуть один за одним, відповідно лідируючий пілот буде спереду, що наздоганяє ззаду. Лідер повинен буде дотримуватися вузьку «шикану» перед тим, як йому буде дозволено натиснути педаль «в підлогу», тоді як переслідувач може використовувати цю можливість безпосередньо після старту, не проїжджаючи «шикану». Це дасть можливість переслідувачу надолужити відстань на яку їде лідер через своє становище на старті, а також у разі якоїсь затримки, надолужити втрачене. У цьому ж правилі описано, що якщо пілот якому призначено кваліфікаційний заїзд, не є на старт вчасно, цей заїзд буде зарахований з результатом 0 балів. І якщо пілот не є на старт під час парних заїздів, замість нього викликається інший пілот, який матиме змогу заробити перевагу в 30 балів.

Інші виміри в дрифті

Також, у 2017 році ми запроваджуємо так звані «Дрифтові Ігри», які будуть зайняти глядачів між переходом від кваліфікації до парних заїздів. Це нова ідея, де глядачі можуть вибрати, що вони хочуть побачити. Це можуть бути постановки з бекварду, дріфт-лімбо (пілот повинен потрапити у вузький проїзд між конусами), дріфт паркування та багато іншого. Також будуть командні заїзди, де 5 команд, по 4 особи будуть змагатися один з одним. Ця частина заходу буде винятково розважальною, і таким чином ми отримаємо те, що трек буде «живим» постійно. Глядачам більше не доведеться нудитися в очікуванні заїзду. Дрифтові Ігри будуть проводитись перед заїздами топ-16, щоб підтримати глядачів «в тонусі».

Також ці правила трохи обмежать пілотів, оскільки більше не буде сенсу «будувати» 1500-сильного монстра, який спалює комплект покришок за один заїзд. Правила зможуть також зменшити витрати пілотів на захід, оскільки одна машина зможе використати всього 10 покришок протягом топ-32. І ми дамо можливість новачкам протистояти професіоналам.

З введенням ЗМР, ми вводимо щось нове та цікаве, бо лише один заїзд визначатиме переможця. І це буде зненацька.

Всі ці зміни, також, можуть залучити автоспортсменів з інших сфер. І вони зможуть спробувати свої сили у дріфті або дасть їм можливість зрозуміти що це не так легко, як здається.

Чи це все працюватиме? На прикладі першого етапу IADC, підсумковий час топ-32 знизився на 50 відсотків, і навіть цей показник говорить про те, що глядачам не потрібно буде сидіти і дивитися на порожній трек пів дня.

Щодо всього іншого, час покаже…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *